Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyiPhone zastavil kulku a studentovi zachránil život

iPhone zastavil kulku a studentovi zachránil život

Mobilní telefon může figurovat v roli zachránce a nemusí se nutně jednat jen o pouhé přivolání první pomoci. O tom se nedávno přesvědčil jeden mladík z Kalifornie. Jeho život mu před útokem zloděje zachránil iPhone. O případu informoval zpravodajský web NBC.

Podle informací, které policie médiím poskytla, mladíka napadl zezadu útočník s pistolí a chtěl mu vytrhnout z rukou brašnu s notebookem. Student vysoké školy okamžitě zareagoval, začal se bránit a strhla se mela, při které padl jeden výstřel. Zloděj dosáhl svého a počítače se zmocnil a utekl.

Šokovaný mladík si v tu chvíli možná ani neuvědomoval, jaké měl štěstí. Jeho iPhone 5S totiž zastavil kulku, která by mu jistě způsobila vážná zranění a možná dokonce i smrt.

„Džíny byly natržené, a když mi ukázal jeho iPhone… uviděl jsem, že ho zničila kulka vystřelená z pistole… Zachránil mu život,“ uvedl spolubydlící oběti.

Napadený mladík se nedlouho po incidentu odstěhoval z koleje. Po útočníkovi policie stále pátrá.

150903-fresno-iphone-bullet-557p_74b274f933d853846e446ba205ff3706.nbcnews-ux-600-480

2as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře