Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyiPhone slaví deset let, v Česku je kolem 800 000 kusů

iPhone slaví deset let, v Česku je kolem 800 000 kusů

Od uvedení prvního iPhonu v České republice uplynulo deset let a mezi uživatele se za tu doby rozšířilo zhruba 700 až 800 tisíc těchto přístrojů všech generací. U operátorů se podíl chytrých mobilů s nakousnutým jablkem pohybuje mezi pěti a devíti procenty.

Z informací prodejců a operátorů vyplývá, že podíl iPhonů vytrvale roste. Na prodeji nových telefonů se podílejí zhruba osmi až jedenácti procenty. Dominantní jsou stále telefony s operačním systémem Android.

Podle mluvčí O2 Lucie Pecháčková má iPhone jen pět procent zákazníků tohoto operátora, zatímco smartphone s Androidem vlastní 42 procent těch, kteří využívají mobilní služby O2. „Průměrný majitel iPhonu odešle měsíčně 161 SMS a provolá 270 minut, kdežto u typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut za měsíc. Zásadní rozdíl je ale ve spotřebě dat. Zatímco zákazník s iPhonem přenese měsíčně v průměru 1,1 GB dat, ten s Androidem jenom 470 MB, tedy méně než polovinu,“ uvedla Pecháčková

iPhony obecně, až na výjimku v podobě modelu SE, vždy patřily mezi nejdražší chytré telefony na trhu. Doporučená cena posledního iPhonu 7 začíná na 21 190 Kč, verze Plus s větším displejem a duálním fotoaparátem pak startuje na 24 990 Kč.

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře