Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyiPhone 6: Ultra Retina displej a tloušťka půl centimetru!

iPhone 6: Ultra Retina displej a tloušťka půl centimetru!

Každoroční představení iPhonu či iPadů s sebou nenese většinou už skoro žádná skutečná překvapení. Většina údajů unikne ještě týdny a týdny před oficiálním uvítáním nových kousků, jako je tomu u mnoha jiných výrobců. Jeden z lidí, kteří poskytují spolehlivé údaje o produktech společnosti Apple, je i Sonny Dickson, píšící informace ze zákulisí na sociální síti Twitter.

Pořád nám zbývá více než šest měsíců do očekávaného uvedení dalšího iPhonu s pravděpodobným označením 6, Apple už ale musí tvrdě pracovat na vývoji. Co od nového iPhonu 6 můžeme očekávat?

Většina světových firem se přesunula z výroby vlajkových lodí se 4″ displeji na ty větší, startující na hranici pěti palců. Pro masy lidí je větší zkrátka lepší a dá se předpokládat, že na tuto skutečnost by měl reagovat i Apple. Co bude pro mnohé překvapením, je že Retina displej už společnosti nestačí. Místo toho se nový smartphone dočká Ultra Retina displeje a navýšení z 326ppi na 389 pixelů na jeden palec – což pořád není nijak úžasná hodnota, například v porovnání s Galaxy S5, který má ppi v hodnotě 432. Pod kapotou bude iPhone 6 skrývat procesor A8, který by měl být podle všeho taktován na 2,6 GHz. Pro porovnání, iPhone 5S běží na dual-core čipu A7 tikajícím na 1,3 GHz.

Oproti minulému iPhonu zredukoval tloušťku ještě o další dva milimetry a nový model by tak měl na šířku měřit 0,55 centimetrů. Jednou z možností, jak se podařilo uspořit tolik místa, je bezpochyby i zvětšení zařízení do velikosti okolo 5 palců, což by znamenalo i pohodlné zvětšení baterie, zatímco výsledná tloušťka by byla menší. A Apple si na dlouhé výdrži zařízení opravdu zakládá.

iphone_6-590x330

Zdroj: Geek

 

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

  1. Ta výdrž mě rozesmála, celkově jedna z nejmenších mobilních výdrží a oni si na tom prý zakládají 😀

    • Třeba to bylo myšleno tak, že si zakládají na tom, že je nízká. 😀

      • Macbook Air ma vydrz 9 a 12hodin, zalezi jakou uhlopricku zvolite, iPad Air v klidu vydrzi taky 9hodin…To vam prijde malo?? Apple se na vydrzi opeavdu zaklada, pouze u iPhonu to neno tak slavne a treba jak je v clanku napsane se to konecne zmeni…

  2. Navýšení z 326ppi na 389 pixelů,má za následek ten,že už to není Retina,ale Ultra Retina.to je sranda zase!

  3. Výdrž bude hrozná a zlepšení nic moc… Kolem retiny dělali, kdo ví co to je a Ultra retina to bude ještě větší představení, přitom taková jemnost už je na trhu hodně dlouho a pořád se nedočkáme FullHD…

    A lidi si to budou pořád kupovat, protože maj přece Jabko

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře