Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyiPhone 6, iPad Air 2 a iPad mini 3 na společné fotografii

iPhone 6, iPad Air 2 a iPad mini 3 na společné fotografii

Tchajwanský server uveřejnil obrázek, který zachycuje novou řadu mobilních produktů společnosti Apple s operačním systémem iOS 8. Vůbec poprvé můžeme vidět iPad Air 2 a iPad mini 3. Společnost oběma tabletům dělá smartphone iPhone 6.

Všechny tři přístroje spojuje senzor Touch ID, tedy snímač otisků prstů, který slouží především k rychlé autentizaci uživatele a využití najde nejen při odemykání telefonu, ale nahrazuje také otravné a zdlouhavé zadávání hesel, které předchází každému stažení nové aplikace z App Storu.

Kromě potvrzení přítomnosti Touch ID leaknutý obrázek ale žádné další informace o chystaných produktech nepřináší. Na podrobnosti o výbavě si tak ještě musíme počkat.

Apple představil Touch ID společně s iPhonem 5S. Snímač je v telefonu zakomponován do ústředního tlačítka pod displejem, které je tvořeno detekčním kroužkem z nerezavějící oceli a odolným safírovým sklíčkem.

S příchodem iOS 8 Apple uvolnil API své čtečky ostatním vývojářům. Uživatelé se tak budou moct v budoucnu přihlašovat do aplikací třetích stran, a ušetřit si tak zadávání hesla. Vývoj aplikace s podporou Touch ID už oznámil Pay Pal, firma zajišťující v celosvětovém měřítku mikroplatby.

ipad6Zdroj: MacRumors

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře