Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyiPhone 5S jen za 11 286 Kč? Nenaleťte podvodným e-shopům!

iPhone 5S jen za 11 286 Kč? Nenaleťte podvodným e-shopům!

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na základě upozornění od nakupujících zjistila, že internetový obchod www.elektrozeskladu.eu nepravdivě informuje zákazníky. Mimo jiné je za provozovatele internetového obchodu uváděna neexistující společnost, IČ na webových stránkách patří jinému subjektu.

Internetová stránka také neoprávněně prezentuje logo „APEK – Certifikovaný obchod.“

APEK doporučuje všem internetovým nakupujícím, aby byli obezřetní při nákupu neznámém e-shopu, který navíc uvádí nepravdivé informace a nabízí velmi levně populární zboží – tak jako je tomu u ElektroZeSkladu.eu. Jako příklad můžeme uvést iPhone 5S 16GB, který uvedený „obchod“ prodává za cenu o 3 000 korun levněji než konkurence.

Jestliže nakupující zvolí při pořízení zboží pro něj neznámý e-shop, doporučujeme sledovat například pravost uváděných certifikátů, kvalitu obchodních podmínek nebo si takový obchod prověřit u dalších internetových uživatelů,“ říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška a dále dodává: „Rozhodně stojí za pečlivé zvážení objednávka výrazně levnějšího zboží oproti konkurenci. A to především, pokud provozovatel požaduje pouze platbu předem.“

elektrozeskladu-eu-fake.homepage

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře