Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyiPhone 5c netáhne, ve skladech se práší na 3 miliony kusů

iPhone 5c netáhne, ve skladech se práší na 3 miliony kusů

iPhone 5c není zatím žádným prodejním tahákem. Dokládají to informace tchajwanských novin Digitimes, podle kterých zůstávají ve skladech tři miliony kusů tohoto telefonu.

Problémem plastového modelu je vzhledem k jeho výbavě vysoká cena. Zákazníci si často raději připlatí a koupí špičkový iPhone 5S nebo sáhnou po mobilu s androidem.

O iPhonu 5c (což je v podstatě převlečený předloňský model 5) se původně spekulovalo jako o levném modelu, ale jeho cena nakonec není nijak nízká (v Česku začíná v internetovém obchodě Applu na 14 790 Kč ve verzi 16 GB)

Digitimes uvádí, že dva miliony iPhonů 5C leží ve skladech OEM výrobce Pegatron, na další milion se práší u různých distributorů a mobilních operátorů.

Na nízkou popularitu iPhonu 5C upozorňuje i společnost mixpanel. Podle ní má tento model podíl mezi všemi v současnosti aktivními iphony jen 6,34 procenta.

iPhoneZdroj: Digitimes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře