Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyiOS si vede lépe v ekonomicky silnějších státech, Android dominuje na rozvíjejících...

iOS si vede lépe v ekonomicky silnějších státech, Android dominuje na rozvíjejících se trzích

Společnost dotMobi představila statistické údaje zaobírající se poměrem datového provozu pocházejícím z mobilních zařízení. Nová data ukazují, že zatímco v České republice je situace vyrovnaná, na Slovensku vede Android před iOS s velkým náskokem.

Více datového provozu generují smartphony a tablety s operační systémem Googlu například ještě také v Německu, Švýcarsku, Chorvatsku nebo ve Španělsku. Doslova dominantní postavení má Android na rozvíjejících se trzích v Makedónii, Indii a Srí Lance.

Přesně opačná situace panuje na trzích s ekonomicky silnějším obyvatelstvem, tedy v zemích jako je USA, Velké Británie, Kanada, Francie nebo Japonsko, kde má převahu iOS.

Mapa níže ukazuje, v jakém státu uživatelé více surfují na Androidu (zelená) nebo iOS (černá).  Šedou barvou jsou označeny země, které se průzkumu neúčastnily.

Společnost dotMobi se zabývá vývojem doménových nástrojů a monitoruje každý měsíc miliardy přístupů k síti internet. Její nejnovější statistika ukazuje poměr datových spojení na obou platformách, nikoli procentuální poměr zastoupení nebo oblibu mezi uživateli, jak mylně informují některé jiné české weby.

140325_device_atlasZdroj: MacDailyNews

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře