Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyiOS 9 přinese optimalizaci pro starší iPhony a zřejmě pochová Jailbreak

iOS 9 přinese optimalizaci pro starší iPhony a zřejmě pochová Jailbreak

Americká společnost Apple už zanedlouho představí iOS 9, který by měl přinést vyšší stabilitu, zabezpečení a výkon. Díky optimalizacím jádra by měl nový systém svižně běžet i na starších telefonech a tabletech, server 9to5mac konkrétně zmiňuje iPhone 4S a iPad mini.

Nová verze mobilního systému Apple je každým dnem blíže svému oficiálnímu představení a tak není divu, že se v médiích a na sociálních sítích množí různé spekulace. Ze zprávy, kterou uveřejnila stránka 9to5mac, jsme se nyní dozvěděli, že iOS 9 se dočká nového systémového fontu, se kterým je aktuálně možné přijít do styku pouze na hodinkách Apple Watch. Dále by mělo dojít k aktualizaci služeb spojených s iCloudem, namísto protokolu IMAP by měly všechny aplikace využívat rozhraní iCloud Drive, které nabídne šifrování a podstatně rychlejší načítání. Nový bezpečnostní mechanismus s názvem Rootless pak údajně přinese vyšší zabezpečení proti malwaru a ztrátě dat v zařízení či v cloudu. Protože bezpečnostní funkce budou v systému velmi hluboko integrovány a nebude je možné deaktivovat (přístup k nim nemají mít ani samotní administrátoři), mohlo by jít o změnu, která definitivně odstaví komunitu kolem jailbreaku.

Vývojářská konference Worldwide Developers Conference se jako již tradičně uskuteční začátkem června, společnost Apple stanovila termín úvodní keynote na 8. června. Místem konání bude Moscone Center v americkém San Francisku.

img_0035

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře