Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyInternetem se šíří hoax, že Xiaomi představí 16jádrový procesor pro smartphony. Mnozí...

Internetem se šíří hoax, že Xiaomi představí 16jádrový procesor pro smartphony. Mnozí tomu skutečně věří…

Podle informací čínského serveru micpu.com firma Xiaomi představí 19. prosince nový čipset pro smartphony a tablety. Ten má být zajímavý hlavně tím, že nabídne procesor s neuvěřitelnými šestnácti jádry. Něco vám na této zprávě nesedí? Nejste sami! Nám také ne!

Informace o nové čipové sadě Xiaomi pro mobilní zařízení se technologickými weby v posledních hodinách začala šířit rychlostí blesku.

Procesor nového 14nanometrového řešení M3V1 má obsahovat dle čínského webu dokonce šestnáct fyzických jader s frekvencí 5,0 GHz. Vyrovnávací paměť má být k dispozici ve velkorysé kapacitě 32 megabajtů.

Výčet fantastických specifikací zakončuje informace, že součástí nového SoC řešení je také grafika nVidia GeForce GTX 780.

Po přečtení těchto řádků musí být každému jasné, že jde o takzvaný hoax, tedy falešnou zprávu. Její autor se v tuto chvíli kdesi v Číně asi náramně baví.

Firma Xiaomi se stala sice v posledních letech opravdu synonymem pro cenově dostupné telefony se špičkovou výbavou, čipovou sadu těchto parametrů příští měsíc ale zcela určitě nepředstaví.

516Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře