Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyInternet věcí se blíží: Vědci přes WiFi nabili mobilní zařízení

Internet věcí se blíží: Vědci přes WiFi nabili mobilní zařízení

Šikovní vědci z americké univerzity modifikovali router takovým způsobem, že jim díky přeměně energie dobíjí baterku inteligentního náramku bez použití jakéhokoliv kabelu. 

Samozřejmě možnost dobíjet mobily bezdrátově tu už nějaký ten pátek je. Disponují jí například některé vlajkové lodě včetně Samsungu Galaxy S6. Právě vynalezený způsob má ovšem tu výhodu, že zařízení nemusí ležet přímo na zdroji energie, ale čerpá ho „ze vzduchu“, tedy i na dálku. Při tomto konkrétním pokusu mohli být vědci vzdáleni až 8 metrů od WiFi routeru.

Na přeměnu routeru vědci potřebovali několik dodatečných senzorů a dodatečnou úpravu softwaru, díky níž nabíjení neovlivnilo samotnou kvalitu připojení.

Pokud se vědci budou věnovat dostatečnému výzkumu, je docela možné, že do několika let by se naše mobily mohly dobít okamžitě poté, co přijdeme z práce domů (nebo na nějaké jiné místo) a to bez toho, že bychom smartphone vůbec připojili k nabíječce ba dokonce vyndali z kapsy. Není to úžasné?

GettyImages-99275904-582x388

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře