Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyInternet a sociální sítě jsou dary od Boha, říká papež František

Internet a sociální sítě jsou dary od Boha, říká papež František

Papež František považuje internet za boží dar, který může pomoci odstranit náboženské, ekonomické i politické rozdíly, protože podporuje dialog mezi různorodými lidmi. Svůj názor dal najevo v poselství ke Světovému dni komunikačních prostředků.

„Internet nabízí možnosti pro setkávání a solidaritu, a to je něco opravdu dobrého, dar od Boha. Nestačí ale brouzdat digitálními ulicemi. Je potřeba skutečných setkání. Nemůžeme žít sami, uzavřeni v sobě samých,“ uvedl sedmasedmdesátiletý Argentinec.

Podle papeže by se měla do budoucna církev více otevřít digitálnímu světu a být tak v kontaktu s dnešními lidmi. Komunikace podle něj přispívá k projevení misijního poslání církve. „Nebojte se stát se občanem digitálního světa!“ uvedl.

Světový den komunikačních prostředků se letos slaví 1. června. Papežovo poselství však bývá zveřejněno již 24. ledna, na svátek sv. Františka Saleského, patrona novinářů a spisovatelů.

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře