Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyIntel a Unity navázaly spolupráci. Hry pro Android budou mít lepší podporu...

Intel a Unity navázaly spolupráci. Hry pro Android budou mít lepší podporu na přístrojích s čipy Intelu

Společnosti Intel a Unity Technologies včera oznámily strategickou spolupráci, jejímž cílem bude urychlit vývoj aplikací pro operační systém Android na architektuře Intel.

Nově uzavřená spolupráce posílí zejména iniciativy Intelu v mobilní oblasti, neboť miliony vývojářů používajících vývojovou platformu Unity nyní mají příležitost psát pro mobilní zařízení postavená na technologii Intel nativní hry a další aplikace v Androidu. Unity nabízí podporu pro Android na všechny stávající i budoucí procesory Intel, tedy včetně procesorových rodin Intel Core a Intel Atom.

Unity přinese zlepšení a to jak v grafice, tak výkonu CPU i v jednotlivých funkcích a bude plynule integrována do budoucích vydání Unity 4 a Unity 5. S tím, jak architektura Intel zvyšuje svůj podíl na trhu s mobilními zařízeními, budou tato vylepšení znamenat nativní běh her vyvinutých v Unity.

Vedle toho mohou nyní vývojáři používající Unity snadno přidat do svých aplikací podporu pro architekturu Intel, anebo mohou pro tuto architekturu produkovat nativní aplikace s minimální námahou.

„Dali jsme si za cíl letos expedovat 40 milionů tabletů postavených na technologii Intel a očekáváme, že ke konci roku bude na trhu přes 100 modelů tabletů s operačním systémem Android a procesory Intel,” říká Doug Fisher, viceprezident Intel a generální manažer divize softwaru a služeb. „Naše spolupráce s Unity poskytne téměř třem milionům vývojářů nezbytné softwarové nástroje a podporu tak, aby na architektuře Intel mohli nabízet svým uživatelům vynikající uživatelský komfort.”

„Unity používá polovina všech vývojářů mobilních her a mnozí z nich volali po větší podpoře pro zařízení s procesory Intel běžících na systému Android,” říká generální ředitel Unity Technologies David Helgason. „Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností Intel a usilovat společně o to, abychom nabídli ten nejvyšší uživatelský komfort na platformách Intel.”

ori-and-the-blind-forest

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře