Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyHTC Nexus 9 (Volantis) prošel WiFi certifikací

HTC Nexus 9 (Volantis) prošel WiFi certifikací

HTC Volantis se stane příštím tabletem řady Nexus. Přístroj nabídne bezmála devítipalcový displej s vysokým rozlišením a supervýkonný hardware od nVidie. V prodeji bude na podzim, a to ve verzích s WiFi a WiFi + 3G/LTE.

V certifikátu úřadu WiFi-Alliance, který uveřejnil web droid-life, je potvrzeno, že výrobcem tabletu je tchajwanská společnost HTC. Dále jsme se dozvědeli modelové označení Nexusu 9, verzi operačního systému a některé další detaily.

Z dřívějších zpráv pak víme, že tablet by měl být podobně jako smartphony One M7 a M8 konstruován z hliníku s využitím technologie Zero Gap, která eliminuje mezery v materiálových přechodech. Displej má mít diagonálu 8,9 palce při rozlišení 2 048 × 1 440 bodů. Uvnitř přístroje bude kmitat čipová sada nVidia Tegra K1 se 64bitovým dvoujádrovým procesorem architektury Denver.

K dispozici budou také 2 GB operační paměti a pro uživatelská data bude připraveno 16GB, nebo 32GB úložiště. K představení tabletu dojde na podzim, kdy přesně si ale netroufáme odhadnout. Twitterový uživatel @upleaks nicméně tvrdí, že tisková konference se uskuteční na začátku října.

htc-flounder-wifi-alliance

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře