Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyInstagram vydal aplikaci Hyperlapse, která dokáže to, co profi vybavení v hodnotě...

Instagram vydal aplikaci Hyperlapse, která dokáže to, co profi vybavení v hodnotě 300 tisíc korun

Instagram uvádí samostatnou aplikaci s názvem Hyperlapse, která umožňuje natáčet špičková časosběrná videa. Základem všeho je stablizační technologie, která není jen marketingovým plkem, ale opravdu funguje. Výsledkem je tak téměř dokonale stabilní záznam.

Natáčení videí je přitom velmi jednoduché. Dvakrát ťuknete na displej, aby nahrávání začalo a skončilo, poté si vyberete rychlost, jakou se má přehrávat (na výběr je zrychlení 1× až 12× (výchozí je 6×)), a to je celé. Výsledek můžete sdílet přes sociální sítě, třeba na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

K používání aplikace není zapotřebí žádného účtu, takže nikde nemusíte nic vyplňovat a registrovat se. Délka videa je omezena pouze úložným prostorem v zařízení.

Pro stabilizaci záznamu vývojáři využívají gyroskop zabudovaný v iPhonu, čímž jsou eliminovány otřesy způsobené chůzí či jinou činností. Vaše videa se tak budou tvářit jako dílo profesionálů.

obrázek 4 obrázek 1 obrázek 2

Hyperlapse je ke stažení zdarma v App Store. Verze pro Android je údajně také v plánu, ale než se s ní setkáme, bude to chvíli trvat. Mluvčí Instagramu se nechal slyšet, že pro vývoj aplikace pro platformu Android aktuálně neexistují potřebná aplikační programovací rozhraní (API).

[appbox appstore id740146917]

Zdroj: Wired

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře