Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyInstagram už umí video. A dokonce s filtry! Ke stažení je pro...

Instagram už umí video. A dokonce s filtry! Ke stažení je pro iOS a Android

Americká společnost Facebook zakomponovala do populární aplikace Instagram novou možnost vkládat a sdílet video. Až doposud se uživatelé mohli ostatním chlubit pouze svými fotografiemi. Instagram si je vědom své silné stránky – filtrů, jež lze využít ke zvýšení kontrastu obrazu nebo změně zabarvení. Pro klipy, které mohou mít maximálně délku 15 sekund, je jich k dispozici rovnou 13.

Facebook jde rozšířením Instagramu ve stopách Twitteru, který provozuje Vine. Tato služba však umožňuje sdílení pouze šestisekundových videí.

Podle spoluzakladatele Instagramu Kevina Systroma má aplikace 130 milionů měsíčních aktivních uživatelů, kteří se podělili již o více než 16 miliard fotografií, jimž dali více než miliardu líbí se mi (srdíček).

Nová verze Instagramu je dostupná pro smartphony s iOS a Androidem.

Stahujte:

Zdroj: techcrunch

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, pro které verze androidu je možné natáčet videa na instagram? Mám Samsung galaxy W a videa na instagramu nelze natočit. Díky

  2. Dobrý den, tuto funkci podporují momentálně pouze zařízení s Androidem 4.1 Jelly Bean a vyšším.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře