Pátek, 17 května, 2024
DomůRecenzeHi Guess The...? Hádejte hádanky až do zblbnutí

Hi Guess The…? Hádejte hádanky až do zblbnutí

V českém žebříčku Apple App Store se již druhý týden na stejném umístění ? do první pětky, drží trojce her, kterou se může pyšnit čínský vývojář Man Zhang ve spolupráci s CamMax studiem. Čím si je získal?

Necelý půl rok zpátky obletěl obrazovky našich chytrých telefonů fenomén Logo Quiz. Netřeba dlouhého představování, neboť již podle názvu je cíl hry poměrně zřejmý. Man Zhang se chytl nápadu a dovedl jej ještě dál.

Vytvořil celou sérii her na námět hádání za pomocí drobné nápovědy. Názvy her úspěšně stahované trojce tedy jsou: Hi Guess The Movie, Hi Guess The Place a obdoba Logo Quizu Hi Guess The Brand.

Hi Guess The Movie

Začneme prvním zmíněným, Hi Guess The Movie. Hru ocení jistě všichni milovníci filmů, ale i tací, kteří se za ně nepovažují. Pokud si říkáte, že celý ten strávený čas u filmů byl zbytečný, nevěšte hlavu. Nastal ten pravý čas a příležitost, jak jej zúročit. Sice nic nevyhrajete, ale uděláte něco pro vlastní potěšení.

Jednoduché a intuitivní ovládání, jak bývá zvykem u takovýchto her, není žádným překvapením. Prosté a barevně slazené menu vás kromě zapnutí a vynutí zvuků, nabídky dalších her a zapnutí samotné hry, nenechá udělat nic jiného. Při samotném hádání nalezneme v horní části obrazovky obrázek, který je nějakým způsobem spojen s filmem, jehož název máte za úkol uhádnout.

Ve spodní části je nabídka písmen, která se v názvu objevují. Pro ztížení jich tam bývá o několik více než je skutečně potřeba. V prostřední části je linka, podobná té jaká se kreslí při hře Šibenice. Na ni se doplňují písmena ze spodní nabídky. V případě nouze vám pomůže postranní část displeje, kde jsou tři typy nápověd. Buď odstraněný přebytečných a matoucích písmen z nabídky nebo doplnění písmen z nabídky právě na linku.

Pokud je to natolik vážné, že nemáte absolutně tušení, o jaký film se jedná, můžete jej přeskočit. To ovšem za předpokladu, pokud jste postoupili ve hře natolik, že tuto funkci jste již získali. Pokud ne, lze ji koupit. Jedno přeskočení vás bude stát $1,99. Jako bonus ze hry zmiznou všechny reklamy.

Částka za jedno přeskočení se mi nezdá moc úměrná a nemyslím si, že i vám by se chtěla platit. Napříč internetem už vzniklo několik stránek, které odpovědi na neřešitelné rébusy nabízejí zadarmo. Hra obsahuje 14 levelů a slíbené updaty ji mají dále rozšiřovat.

Odkaz ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/HGM/“/]

Hi Guess The Place

Co se týče vizuální stránky a rozmístění, tak tyto vlastnosti jsou totožné jako u hry výše zmíněné. Stejné nápovědy, stejné sazby za přeskočení. Rozdíl je pouze v tom, že předmětem hádání není název filmu, ale název místa. První level je plný lehkých a notoricky známých míst z Evropy nebo Severní Ameriky. Se stoupající obtížností však bude mít nejeden výborný zeměpisec problém. Trochu mi vadí, že rébusy nejsou vždy úrovňově vyvážené.

Odkaz ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/HGP/“/]

Hi Guess The Brand

Asi nejzásadnější rozdíl mezi Logo Quiz a Hi Guess The Brand je v tom, jak přistupujeme k hádání log. Logo Quiz nabízel možnost vyřešit nejdříve loga známá a poté si lámat hlavu nad těmi složitějšími. Na nižších úrovních kde nebylo potřeba získat tak moc bodů na postup do další úrovně, mohla neuhádnutá loga zůstat nevyřešenými. To u Hi Guess The Brand neplatí.

Pokud se zaseknete, máte smůlu. Autor v celé sérii spoléhal na vaši chuť se dostat co nejdál a při zaseknutí si vypomoct nápovědou za poplatek. Ten i u této hry zůstává stejný. Jako poslední vlastností, kterou disponuje celá série Hi Guess The??, je funkce sdílení výsledků prostřednictvím Facebooku.

Hry jsou všechny plně kompatibilní s nejnovějšími modely iPhonů. Nejnižší potřebný model k rozjetí je 3GS.

Závěrem bych dodal, že umístění v App Store je dáno jakýmsi boom efektem a zvědavostí oč se jedná. Série her je sice chvílemi chytlavá, jak autor tvrdí, ale není nijak světoborná a poměrně rychle omrzí. V případě, že se zaseknete na nevyřešené hádance, tak omrzení platí dvojnásob. Vyšší poplatky za přeskočení hře na lesku nijak nedodávají. Kladné body si série může nahnat u ceny. Všechny hry ze série Hi Guess The…? jsou totiž zdarma.

Odkaz ke stažení

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/HGB/“/]

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře