Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyInstagram má důvod k oslavě. Měsíčně ho navštěvuje 600 milionů uživatelů

Instagram má důvod k oslavě. Měsíčně ho navštěvuje 600 milionů uživatelů

Oblíbená sociální síť pro sdílení fotografií a videa má již více než 600 milionů měsíčních aktivních uživatelů. Tvůrci Instagramu to oznámili na oficiálním blogu.

Instagram svou pozici na poli sociálních služeb posílil zejména během posledních dvou let, kdy se počet jeho měsíčních uživatelů  zdvojnásobil ze 300 na současných 600 milionů. Posledních sto milionů pak služba nabrala za necelý půlrok.

Instagram je už více než čtyři roky součástí Facebooku. V roce 2012 internetový gigant za mladou společnost s tehdejšími 40 miliony uživatelů zaplatil miliardu dolarů.

Důvod, proč popularita Instagramu nadále roste, je prostý: vývojáři průběžně pracují na mobilních aplikacích pro iOS i Android. Naposledy třeba vylepšili diskuze pod fotkami, doplnili živé vysílání po vzoru Periscopu nebo mizející snímky inspirované Snapchatem.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře