Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHuawei získal ocenění za nejlepší značku v oblasti spotřební elektroniky

Huawei získal ocenění za nejlepší značku v oblasti spotřební elektroniky

Huawei, třetí největší světový výrobce smartphonů, byl vyhlášen nejlepší značkou spotřební elektroniky v rámci „Best Brands 2016 – the Chinese brand ranking“. Oznámila to komunikační agentura The Serviceplan Group ve spolupráci s GFK. V kategorii spotřební elektroniky (Best Consumer Electronics Brand) Huawei dokonce porazil Apple a Canon.

Ocenění Best Brands bylo poprvé uvedeno v roce 2004 v Německu a od té doby se snaží nalézt ty nejúspěšnější a nejsilnější světové značky. Marketingové ceny byly v Číně poprvé představeny v roce 2014. Jedná se o první hodnocení značek v Číně, které vnímá komplexní pohled na názory zákazníků a hodnotí značky na základě emocionálních i behaviorálních rozměrů – tak aby bylo dosaženo co největší transparentnosti a objektivity.

„Náš byznys rychle roste. Během pouhých pěti let jsme se vyšplhali mezi TOP tři značky smartphonů. Od roku 2014 společnost Interbrand každý rok umisťuje Huawei mezi nejlepších 100 světových značek. V letošním roce jsme udělali další krok kupředu a posunuli jsme se na 72. místo,“ uvedla při slavnostním vyhlášení v Šanghaji Glory Zhang, Marketing Officer Huawei Consumer Business Group.

Společnost Huawei v letošním roce (stav ke 14. říjnu) již dosáhla 100 milionů prodaných smartphonů, a to o dva měsíce dříve než v loňském roce.

unnamed (2)

Zdroj: Huawei TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře