Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyIKEA jde s dobou, nový nábytek dobije mobil bezdrátově

IKEA jde s dobou, nový nábytek dobije mobil bezdrátově

Švédská společnost IKEA začala vyrábět nábytek, který smartphony dokáže nabít bezdrátově. Jedinou podmínkou k využívání tohoto technologického zázraku je, aby vaše dotykové zařízení podporovalo standard Qi. 

Standard Qi bohužel není zatím moc rozšířený. Bezdrátovou Qi nabíječkou, kterou IKEA zabudovala do jarní kolekce nábytku pro Evropu a Severní Ameriku, lze v současné době nabít například Nexus 6 nebo LG G3.

Pakliže si pořídíte smartphone s Qi, bohužel ještě nemáte vyhráno. Tato technologie je jen jedním ze dvou současných standardů. Tím druhým je tzv. „PMA“. S ním se můžete setkat například v provozovnách rychlého občerstvení Mc Donald’s a Starbucks.

S řešením přichází nový Samsung Galaxy S6, ten totiž podporuje oba standardy naráz. Uvidíme, jak se situace dále vyvine a zdali jeden standard z trhu vytlačí druhý, nebo se „standardem“ stanou mobily, které budou podporovat oba standardy naráz. Co myslíte?

ikea-qi-nabijeni

ikea-qi-nabijeni2

ikea-qi-nabijeni3

Zdroj: The Verge

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře