Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyIFA: TP-Link rozšiřuje řadu mesh sítí Deco

IFA: TP-Link rozšiřuje řadu mesh sítí Deco

Produktovou řadu Deco rozšíří čtyři nové mesh systémy. Zajímavý je především model Deco X60, které kromě mesh technologie disponuje také novým standardem Wi-Fi 6. Stejně jako jeho menší bratr, Deco X20. Výrobce na veletrhu IFA představil také novou verzi Deco P9, která je vybavena funkcí datového přenosu přes elektrické vedení, jakož i Deco E3.

Zařízení Deco X20 je o něco menší než Deco X60, ale stejně výkonné. Má též Wi-Fi 6 a dosahuje rychlosti až 1 800 Mbit/s. Každá jednotka komunikuje ve dvou pásmech, má dva gigabitové porty a je vybavena bezpečnostním řešením HomeCare, které přináší bezplatný antivirový software a rozsáhlé funkce pro ochranu dětí na internetu. V případě chytrých domácností funguje Deco X20 jako rozbočovač pro správu bezdrátových zařízení prostřednictvím IFTTT nebo lze nastavovat vybrané síťové funkce přes hlasové asistenty Alexa nebo Google Assistant. V závislosti na aktuální potřebě jej lze nastavit i jako přístupový bod.

Deco P9 kombinuje inteligentní mesh síť s technologií powerline umožňující přenos dat přes elektrické vedení. To znamená, že WLAN signál lze zprostředkovat na vzdálená místa, i za tlusté stěny a stropy, až do dílny, garáže či zahradního domku. Ve srovnání s již dostupným systémem Deco P7 nepřichází P9 v podobě designových disků, ale ve sloupkové provedení, a lze jej proto snadněji integrovat do domácího prostředí. Pokud chcete připojit k síti televizor, set-top box, herní konzoli nebo PC pomocí kabelu, můžete využít dva gigabitové porty na každé jednotce.

Další novinkou je Deco E3, který se skládá z routeru a extenderu. Po instalaci pak v domácnosti vytvoří inteligentní, jednotnou mesh síť s jedním síťovým názvem, např:. „Domácí Wi-Fi“. Pro kabelové připojení je pak k dispozici gigabitový port a Deco E3 podporuje také Alexu a IFTTT.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře