Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyHustý koncept! Motocykl řízený Androidem s velkými OLED displeji

Hustý koncept! Motocykl řízený Androidem s velkými OLED displeji

Jednou se možná opravdu dočkáme představení světelného motocyklu, na němž jezdil hlavní hrdina filmu Tron, ale zatím musíme vzít zavděk parádním harleyem řízeným androidem, který má místo obvyklých budíků velké OLED displeje v úchvatném designu!

Velmi zdařilý koncept ukazuje, jak by mohl vypadat infotainmentový systém v budoucích modelech motocyklů. Mezi jejich řídítky by se nacházely tři displeje – velký kruhový a dva postranní, které by zobrazovaly důležité informace, jako třeba aktuální stav paliva v nádrži, zbývající počet kilometrů do cíle či tlak v pneumatikách. Počítá se také s tím, že součástí systému by byla navigace, nechybělo by ani propojení se smartphonem a tabletem(možná i Google Glass, i když zpráva se o tom nezmiňuje).

Pomocí speciální aplikace by majitel získal detailní a především stále aktuální informace o stavu svého motocyklu. Zmačknutím jediného tlačítka na displeji by ho mohl třeba na dálku nastartovat, nebo naopak uzamknout a zabránit tak jeho krádeži.

Zatím to všechno zní jako hudba budoucnosti, ale co není, může již brzy být, alespoň v to věří redaktoři serveru mygadgetic.com.

Android-Powered-Motorcycle-880x320

Zdroj: 1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře