Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyHuman-Level AI již tuto sobotu v pražském Divadle Hybernia

Human-Level AI již tuto sobotu v pražském Divadle Hybernia

Čtyřdenní konference Human-Level AI, kde se setkají významní světoví odborníci v oblasti umělé inteligence, začíná v Praze tuto středu 22. srpna. Od ostatních akcí ve světě se konference liší svým zaměřením na tzv. obecnou umělou inteligenci – tu, která podle vizionářů v budoucnu dokáže samostatně uvažovat a způsobí významné společenské změny.

„Na téma AI existují i jiné, větší a známější konference, ale ty jsou zaměřené jen na úzké aplikace, ne na opravdovou snahu vybudovat myslící stroje,“ říká Ben Goertzel, jeden z pořadatelů konference HLAI, vedoucí výzkumník společností SingularityNET a HansonRobotics a spoluautor známého robota Sophie. „Takže pokud chcete zjistit, jak vypadají skutečně přelomové úvahy, experimenty a výzkum v oblasti budování myslících strojů a umělé inteligence, představy, které znáte ze sci-fi filmů, a možná ještě ambicióznější, pak je konference HLAI letos tím jediným místem.“

Program vyvrcholí sérií atraktivních prezentací pro širší odbornou veřejnost s názvem Future of AI v sobotu 25. srpna v Divadle Hybernia, vstupenky pro zájemce jsou k dispozici na webu akce, kde naleznete také podrobnosti o programu, řečnících a další informace.

Dodejme závěrem, že v rámci vstupu na sobotní program Future of AI mohou zájemci po zvláštní registraci získat přístup i na další vybrané části konference během týdne: v pátek 24. srpna v Národní technické knihovně (celodenní program „Investování do AGI a inovační politika“ a „Závod ve vývoji AI a jeho dopady na společnost“) a ve čtvrtek 23. srpna v 15.00 na ČVUT na přehlídku středoevropských startupů AI Startup Showcase.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře