Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyHuawei zůstane u Androidu. Hongmeng není určený pro mobily

Huawei zůstane u Androidu. Hongmeng není určený pro mobily

Huawei už nehledá náhradu za Android od Googlu. Podle viceprezidenty a členky představenstva Catherine Chen firma systém Hongmeng ponechá pro použití mimo chytré telefony. Nasazení by se měl dočkat hlavně v průmyslovém odvětví.

Spory mezi Huaweiem a americkou administrativou se táhnou delší dobu, čínský výrobce si proto již dříve začal připravovat zadní vrátka – vlastní operační systém. Ten měl představovat jeho záložní plán, pokud se společnost finálně nedomluví s americkou administrativou a následně Googlem, aby mohl nadále používat Android.

Informací o Hongmeng OS (Ark OS) uniklo dosud stále jen velmi málo. Na web např. prosáklo, že firma použije prvky ze své nadstavby EMUI, anebo že systém, postavený na Linuxu, má být o šedesát procent rychlejší než ten od Googlu. Nyní se však zdá, že Huawei pomalu bere zpátečku a Hongmeng se na telefony (alespoň ne v blízké budoucnosti) nedostane.

Není se příliš čemu divit, vsadit na vlastní systém ve vlastních telefonech je velmi složitá operace, která vůbec nemusí vyjít. Příkladem může být Samsung, který se svými systémy také neuspěl.

Telefony Huaweie bez androidu na západních trzích by byly v podstatě neprodejné, zejména kvůli nedostatečné základně aplikací, na které jsou zákazníci zvyklí, a firma si to samozřejmě uvědomuje.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře