Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHuawei zaznamenal nárůst tržeb o čtvrtinu. Za 9 měsíců prodal přes 185...

Huawei zaznamenal nárůst tržeb o čtvrtinu. Za 9 měsíců prodal přes 185 milionů smartphonů

Společnost Huawei zaznamenala ve třetím čtvrtletí nárůst tržeb téměř o 25 procent. Tohoto výsledku dosáhla navzdory enormnímu tlaku ze strany USA, které čínského giganta v květnu zařadily na takzvanou černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty. Tržby Huawei ve třetím kvartálu dosáhly 610,8 miliardy juanů (78,36 miliardy eur) a zisková marže činila 8,7 %.

Za prvních devět měsíců letošního roku prodala společnost Huawei přes 185 milionů smartphonů, což je o 26 procent více než loni ve stejném období. Firma zaznamenala také rychlý růst v případě dalších produktů, jakými jsou například počítače, tablety, nositelná elektronika (tzv. wearables) a inteligentní audio produkty.

Čínský podnik v reakci na hospodářské výsledky uvedl, že ho omezení ze strany Spojených států zasáhla méně, než očekával. Největší světový výrobce telekomunikačních zařízení mimo to dále sdělil, že k dnešnímu dni podepsal již více než 60 komerčních smluv na 5G sítě s předními světovými operátory a dodal na globální trhy více než 400 tisíc 5G masivních aktivních anténních jednotek MIMO (AAU).

Velkou výhrou pro čínskou společnost představuje také nedávné rozhodnutí regulačních úřadů v Německu, které z dodávek potřebných zařízení pro výstavbu sítí 5G Huawei nevyloučily. Spojené státy přitom Huawei kvůli podezření ze špionáže pro čínskou vládu z budování sítí 5G vyloučily a ke stejnému postupu se snaží přimět také své spojence.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře