Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyHuawei žaluje amerického telekomunikačního regulátora FCC

Huawei žaluje amerického telekomunikačního regulátora FCC

Společnost Huawei dnes požádala soud, aby zvrátil příkaz schválený Federální komisí pro spoje (FCC), který zakazuje operátorům ve venkovských regionech Spojených států čerpat dotace z Fondu univerzálních služeb (USF) na nákup jeho produktů.

FCC na konci listopadu za hrozbu národní bezpečnosti označila vedle společnosti Huawei také čínskou firmu ZTE. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhl, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo jinými zařízeními. Huawei se také nesmí účastnit v USA budování mobilních sítí páté generace (5G) a ke stejnému postupu vybízejí Spojené státy i své spojence.

Právní ředitel Huawei Dr. Song Liuping řekl, že představitelé FCC nepředložili žádné důkazy pro tvrzení, že firma představuje hrozbu pro národní bezpečnost a ignorovali rozsáhlé připomínky společnosti, vysvětlující, jak rozhodnutí poškodí obyvatele a obchod v odlehlých oblastech. Také řekl, že operátoři napříč venkovskými oblastmi Ameriky si vybrali spolupráci s Huawei z důvodu, že věří v kvalitu a důvěryhodnost jeho produktů. FCC by proto podle Songa neměla tímto způsobem ukončovat společnou snahu o zajištění pokrytí pro venkovské oblasti.

Huawei se dlouho držel v pozadí, ale v nedávné době firma podala po celém světě sérii žalob, mimo jiné za pomluvu ve Francii. Dříve Huawei také pohrozil, že bude žalovat českou vládu za tvrzení, že chytré telefony společnosti nejsou bezpečné.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře