Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyHuawei Watch GT 2 vypadají super a vydrží dva týdny na...

Huawei Watch GT 2 vypadají super a vydrží dva týdny na nabití

Společnost Huawei představila na globální tiskové konferenci inteligentní hodinky nové generace. Watch GT 2 se vyznačují minimalistickým designem a oproti předchůdci přinášejí více sportovních režimů s bohatšími možnostmi monitorování fyzické aktivity. Přidávají také užitečné funkce jako telefonování přes Bluetooth nebo přehrávání hudby.

První generace hodinek Huawei Watch GT byla známá svou skvělou výdrží baterie a z tohoto směru nevybočují ani modely Watch GT 2. Oba jsou vybaveny patentovanou čipovou sadou Kirin A1, která se stará o dlouhou výdrž a zajišťuje ještě vyšší životnost baterie. Hodinky s ciferníkem 46 mm při každodenním používání vydrží bez nabíjení nepřetržitě až dva týdny. S inteligentním monitorováním srdečního rytmu, upozorněními na hovory a vědeckým režimem monitorování spánku umožní až 30 minut telefonování přes Bluetooth, 30 minut přehrávání hudby či 90 minut cvičení.

Menší varianta velikosti 42 mm umí na jedno nabití fungovat nepřetržitě jeden týden. U obou verzí Huawei hodinek výrazně zlepšil výdrž baterie ve sportovním režimu za použití GPS. 46mm varianta dosahuje v takovém případě výdrž baterie 30 hodin, zatímco 42mm vydrží 15 hodin.

Watch GT 2 zdědily klasický vzhled předchozí generace, dočkaly se však vylepšení estetiky. To se projevilo především v použití designu na celou obrazovku a bez okrajů. Díky skleněnému povrchu obrazovky působí hodinky širším dojmem, než ve skutečnosti jsou. Provedení velikosti 46 mm je vybavena 1,39palcovou dotykovou obrazovkou AMOLED s rozlišením 454 × 454 pixelů. Menší verze s 42mm ciferníkem mají 1,2palcový OLED displej s rozlišením 390 × 390 milimetrů. Huawei Watch GT 2 podporují spojení s mobilním telefonem a hovory přes Bluetooth až do 150 metrů. Je zde také užitečná funkce telefonního seznamu, takže si můžete ukládat kontaktní informace a snadno si je vyhledat přímo v hodinkách.

Sportovní režim Watch GT 2 je kompatibilní s 15 sporty, a to včetně osmi outdoorových sportů (běh, chůze, turistika, trail running, horolezectví, cyklistika, plavání venku, triatlon) a sedmi indoor sportů (chůze, běh, cyklistika, plavání v bazénu, volný trénink, eliptický stroj, veslování). V těchto sportovních režimech hodinky poskytují úplné monitorování zhruba 190 typů dat.

Hodinky poskytují také pokročilou analýzu dat ve třech fázích – před sportovním výkonem, zaznamenávání údajů během cvičení a po sportovním výkonu následně na základě získaných dat navrhnou zlepšení. Je to jako mít osobního inteligentního sportovního trenéra, který se stará o to, aby bylo vaše cvičení účinnější a bezpečnější. Pokud jde o sledování srdeční frekvence, GT 2 pomáhají monitorovat bradykardii a selhání srdce. Pokud právě hodinky nejsou ve sportovním režimu, sami upozorní uživatele, pokud je jeho srdeční frekvence nad 100 bpm nebo pod 50 bpm po dobu delší než 10 minut. Uživatelé si mohou také zobrazit údaje v aplikacích Huawei Sports a Huawei Health, díky čemuž mohou sledovat své zdraví v reálném čase.

Sledování spánku je další funkcí, která zvyšuje kvalitu života a Watch GT 2 přicházejí navíc i s integrovanou technologií TruRelax, která pomáhá uživatelům zmírnit stres zaznamenáním hodnot HRV (variabilita srdeční frekvence) a poskytnutím zpětné vazby na index stresu uživatele. Kromě toho můžete také zaznamenat počet kroků, které každý den uděláte, spálené kalorie či počet vstávání.

Cena a dostupnost

Hodinky Huawei Watch GT 2 budou v České republice k dispozici ve dvou velikostních verzích – 46 a 42 mm. Jejich prodej startuje v případě verze 46 mm okolo 22. října za doporučenou cenu 5 999 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře