Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyHuawei si opět polepšil! V žebříčku Interbrand mu patří 68. místo

Huawei si opět polepšil! V žebříčku Interbrand mu patří 68. místo

Druhý největší výrobce smartphonů na světě se posunul v prestižním žebříčku poradenské firmy Interbrand na 68. místo. Huawei se v TOP 100 umisťuje již několik let a každý rok se krok za krokem posouvá směrem vzhůru.

Vůbec poprvé se mezi nejlepší značky světa dostal v roce 2014, kdy se umístil na 94. místě. O rok později už se posunul na 88. pozici a v roce 2016 se Huawei podařilo získat 72. příčku. Letos čínský gigant znova zvýšil hodnotu značky a postoupil na 68. místo v žebříčku.

Podle Interbrand Huawei urychluje globální digitální transformaci a vytváří lepší propojený svět prostřednictvím budování kvalitnějších sítí. Hodnota asijské značky se i nadále zvyšuje, a to převážně kvůli stálému růstu výkonnosti a jejímu výraznému průniku na trh spotřební elektroniky.

Již příští týden výrobce na speciální akci v Londýně představí nové smartphony Mate 20 a Mate 20 Pro se špičkovou výbavou, kterou doplní umělá inteligence nové generace. Očekává se, že zejména verze Pro stane na vrcholu mobilích telefonů současnosti.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře