Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei přišel o dodavatele hardwaru, Intel a Nvidia od něj dávají ruce...

Huawei přišel o dodavatele hardwaru, Intel a Nvidia od něj dávají ruce pryč

Po společnosti Google ruší obchodní vztahy s Huawei další významné americké podniky. Jsou mezi nimi například firmy Intel a Microsoft, výrobce procesorů a modemů Qualcomm, firma Xilinx nebo Broadcom. Až do dalšího rozhodnutí všichni tito výrobci nebudou Huawei dodávat žádné výrobky.

Pro čínský podnik to znamená, že bude muset omezit výrobu svých notebooku MateBook, které běží na čipových sadách od Intelu a využívají grafické akcelerátory Nvidia a operační systém Windows 10. Uvnitř přenosných počítačů se také nachází důležitá konektivita od Qualcommu a Broadbandu. Vztahy s Huawei rozvážou (pokud už to neudělali) v nejbližších hodinách zřejmě také výrobci paměťových čipů Western Digital a Micron Technology.

Ukazuje se, že dekret, který koncem týdne podepsal americký prezident Donald Trump a který Huawei zařadil na černou listinu, tohoto výrobce zcela ochromí a způsobí mu obrovské ztráty.  Vše se přitom děje na pozadí obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, kdy obě strany stále nedospěly k dohodě. Dosud šlo především o cla, přímý útok na jednu z předních čínských firem ale může celý spor nepříjemně eskalovat.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře