Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyGoogle zařízl Huawei, výrobci odebral přístup k Androidu! Z telefonů se stanou...

Google zařízl Huawei, výrobci odebral přístup k Androidu! Z telefonů se stanou těžítka!

Společnost Google podle agentury Reuters „odstřihla“ čínský Huawei s okamžitou platností od přístupu k novým verzím operačního systému Android. Opatření souvisí s krokem amerického ministerstva obchodu, které minulý týden zařadilo Huawei na černou listinu.

Důsledky pro Huawei budou „likvidační“. Nově vyrobené telefony totiž přijdou o přístup k aktualizacím systému a k na něj navázaným službám, jako jsou obchod Google Play a také sada aplikací od Googlu (Gmail, YouTube a tak dále…). Mimo Čínu se tak tyto telefony stanou neprodejnými, což významně výrobci zkomplikuje podnikání v oblasti chytrých telefonů.

Ve své domovině Huawei prodává mobily s upraveným systémem, tedy bez služeb Googlu, tam ho nové omezení příliš trápit nemusí. Všude jinde pro něj rozhodnutí amerického internetového gigantu bude mít drastické následky! Dodejme, že Huaweii nadále zůstává přístup k základnímu jádru Androidu, které je volně přístupné pod licencí Open Source.

Huawei je momentálně druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Minulý rok se dostal před Apple a podnik se dlouhodobě se netají svými ambicemi, že během příštích několika let chce předehnat Samsung a stát se světovou jedničkou. Pokud ale nebude zažehnán spor mezi Spojenými státy a Čínou, je jisté, že se mu to nikdy nepovede. Ze zákazníků jsou nyní bohužel rukojmí v obchodní válce.

Majitelé již prodávaných smartphonů Huawei mohou být částečně v klidu. Google v prohlášení uvedl, že budou mít nadále přístup k obchodu Play i aktualizacím aplikací. Updatů samotného operačního systému a nových bezpečnostních záplat už se nicméně nedočkají.

Zdroj 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře