Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeHuawei představuje špičkové smartphony P10 a P10 Plus

Huawei představuje špičkové smartphony P10 a P10 Plus

Dnes začíná veletrh MWC a v Barceloně pořádně rušno. Od 14 hodin pořádá svoji tiskovou třetí největší výrobce smartphonů na světě – čínský Huawei. Podnik by měl představit špičkové modely P10 a P10 Plus, které mají útočit na příčky nejvyšší, ale také druhou generaci svých chytrých hodinek a možná, kdo ví, se dočkáme i dalších novinek.

Ačkoli byl loňský Huawei P9 velmi povedený smartphone, nástupce P10 přijde s pozměněným designem. Rohy telefonu budou oproti minulosti zaoblenější. Zásadní konstrukční změnou je pak přesunutí senzoru otisků prstů ze zad na čelo telefonu pod displej. Ten bude v případě modelu P10 Plus zaoblený jako u konkurenčního Samsungu Galaxy S7 edge.

Oba telefony mají dostat dvojitý fotoaparát s označením ikonické firmy Leica. Vysoký výkon pak zajistí procesor Kirin 960 z vlastních dílen Huaweie, operační paměť bude mít štědrou kapacitu 4 GB a rozšířitelné úložiště nejméně 32 GB.

Živě z Barcelony:

Co se týče chytrých hodinek Huawei Watch 2, tak ty by měly být sportovněji založené, což znamená integraci integraci GPS a dalších čidel, které v první generaci chyběly.

Po softwarové stránce je jistá přítomnost operačního systému Android Wear ve verzi 2.0 a nedávno se potvrdila i implementace eSIM, díky čemuž by hodinky měly být na mobilu zcela nezávislé.

Tisková konference společnosti Huawei začíná ve 14 hodin středoevropského času. Podívat se na ni můžete živě prostřednictvím YouTube:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře