Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyHuawei podváděl. V 3DMarku uměle zvyšoval skóre Ascendu P7

Huawei podváděl. V 3DMarku uměle zvyšoval skóre Ascendu P7

Samsung není jediný, který si trikem vylepšuje skóre v testech výkonu svých telefonů a tabletů. Obdobně si počínají i další výrobci smartphonů s operačním systémem Android. Naposledy byl z podvádění usvědčen Huawei, který nadhodnocoval výkon své vlajkové lodi Ascend P7.

Vývojáři společnosti Futuremark zjistili, že Huawei u Ascendu P7 používá speciální režim, který zvýší výkon (frekvenci) procesoru při spuštění jejich testu 3DMark.

Přestože Ascend P7 nepatří k tomu nejvýkonnějšímu, v oblíbeném benchmarku podával velmi dobrých výsledků, což vzbuzovalo podezření, že něco není v pořádku. K odhalení podvodu došlo ve chvíli, kdy byl smartphone otestován přejmenovanou verzí benchmarku, čímž se podařilo obelstít kód, který test cíleně detekoval. Výsledné skóre okamžitě pohublo o zhruba 1 700 bodů.

Huawei se tak zařadil po bok společností HTC a Samsung, které stejným fíglem uměle vylepšovaly výsledky svých přístrojů One M8 a Galaxy Note 10.1.

Huawei-Ascend-P7-Review-Photo2-820x420

Zdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře