Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei P9 se prodává skvěle, překonal milník 10 milionů kusů

Huawei P9 se prodává skvěle, překonal milník 10 milionů kusů

Huawei P9 (Plus) je povedený a cenově dostupný smartphone. Nyní čínský výrobce zveřejnil, že se ho od začátku prodeje v dubnu (tedy za zhruba osm měsíců) prodalo už přes deset milionů kusů. To je impazantní číslo.

Huawei má přitom v nabídce ještě jeden tahák, a to levnější provedení modelu P9 s přídomkem lite. Jeho prodeje ale známé prozatím nejsou, stejně jako prodeje sesterského Honoru 8, který se prodává s prakticky totožnou výbavou jako P9.

Za uplynulé čtvrtleté Huawei prodal celkem 33,59 milionu smartphonů, což oproti stejnému období před rokem představuje nárůst o 23 procent. Necelá polovina z prodaných telefonů přitom spadala do kategorií střední a nejvyšší třída.

Velký nárůst v popularitě zaznamenal výrobce zejména ve vyspělých evropských zemích, prodeje mu meziročně stouply hlavně ve Velké Británii, Francii a Německu.

Huawei je v současnosti třetím největším výrobcem smartphonů na světě. Šéf společnosti Huawei Richard Yu však před měsícem oznámil, že chce, aby se jeho společnost na poli chytrých telefonů do dvou let stala druhým největším světovým výrobcem. Předehnat tak chce současnou dvojku Apple.

1-500x281-500x281

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře