Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei P9 Lite je oficiálně v ČR. Není to žádná „chudobka“

Huawei P9 Lite je oficiálně v ČR. Není to žádná „chudobka“

První tuzemští prodejci začali nabízet chytrý telefon Huawei P9 Lite. Nejedná se přitom o žádný low-endový smartphone. Za nízkou cenu by měl vyhovět i náročnějším uživatelům.

Displej má varianta Lite stejný, jako top model P9. Jde tedy o 5,2palcový dotykový panel, který nabízí rozlišení 1 920 × 1 080 obrazových bodů. Tempo telefonu udává procesor Kirin 650, který doplňují 2 GB RAM a úložný prostor v kapacitě 16 GB. Ten je možné dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Pro někoho může být zklamáním absence duálního fotoaparátu, který je jedním z největších lákadel vrcholného provedení P9. Místo něj odlehčená devítka nabízí obyčejný třináctimegapixelový snímač na zadní straně a osmimegapixelový na přední.

Zájemci o Huawei P9 Lite se musí smířit také s menší baterií. Ta má místo 3 000 mAh kapacitu jen 2 800 mAh. Oželet musí i prémiové zpracování, kovový je pouze rámeček, zadní strana je plastová.

V ČR se Huawei P9 Lite prodává za zaváděcí cenu 7 490 korun včetně DPH. Někteří prodejci k telefonu nabízí i něco navíc. Například Sunnysoft vám k němu zdarma přibalí dárkový poukaz na Brodit proclip v hodnotě 539 Kč, brýle pro virtuální realitu CardBoard a čistící hadřík displeje.

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

    • Single SIM verze má plnou podporu českých LTE pásem. Ve variantě s dualSIM chybí pásmo 900 MHz.

  1. Otázka je, jaká bude u nás dostupnost verze single SIM (označení EVA L-09)… Přiznám se, že jsem se o variantu „lite“ nezajímal, ale v případě plnohodnotné P9 je dostupná prakticky jen varianta dual SIM (EVA L-19), která také nepodporuje myslím LTE 8(900MHz) pro Vodafone a ani funkci NFC. Single SIM varianta s plným LTE a NFC je tedy údajně dostupná asi jen u mobilních operátorů, kteří ovšem telefony mohou brandovat, což může (negativně) ovlivnit aktualizaci systému Android apod.

    Většina e-shopů bohužel mylně informují zákazníky, když uvádí ve specifikaci, že se jedná o plnohodnotné LTE i s podporou NFC. Je potřeba se proto informovat, zda tomu tak opravdu je nebo v tom mají chybu. Problém je, že ani to nezaručí jistotu – prodejci si často stojí za tím, co uvádí ve specifikaci a přitom to není pravda a ve skutečnosti tedy sami neví, jakou verzi telefonu prodávají. Zákazník má jistotu až si to osobně v nastavení telefonu vyhledá a verzi ověří.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře