Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHuawei P40 grafenovou baterii nedostane, uvedl výrobce

Huawei P40 grafenovou baterii nedostane, uvedl výrobce

Již delší dobu slýcháme, že chytrý telefon Huawei P40 dostane baterii, která bude těžit z vlastností grafenu. Nyní se však ukázalo, že se s touto technologií setkáme nejdříve v roce 2021. Veškeré spekulace na Twitteru utnul sám čínský výrobce.

V Shenzenu na technologicky vyspělé grafenové baterii samozřejmě usilovně pracují, její nasazení v prvním komerčním produktu je ale stále daleko. Výhod grafenová baterie nabídne hned několik: při stejné kapacitě je zhruba o 30 až 50 procent menší než současné lithiové baterie, mezi další plusy patří vyšší nabíjecí výkon (tedy rychlejší dobíjení i stabilita) a navíc je i méně náchylná ke snižování kapacity opakovaným nabíjením a vybíjením.

O chytrém telefonu Huawei P40 Pro se dosud hovořilo v souvislosti s baterií kapacity 5 500 mAh a podporou velmi rychlého 50W dobíjení. Na internetu se objevila i zmínka o tom, že z 0 na 100 procent kapacity se akumulátor „pé čtyřicítky“ dobije za pouhých 45 minut. To, zdá se, vzalo nyní za své.

Představení smartphonů P40 a P40 Pro od společnosti Huawei proběhne na konci března 2020 v Paříži.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře