Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei P20 Pro je fotomobilem roku 2018. Získal ocenění TIPA Award

Huawei P20 Pro je fotomobilem roku 2018. Získal ocenění TIPA Award

Prémiový Huawei P20 Pro s trojitým fotoaparátem Leica získal prestižní cenu TIPA Award, která každoročně v několika kategoriích oceňuje nejlepší produkty z oblasti fototechniky. Novinka čínského výrobce ovládla sekci věnovanou nejlepším fotomobilům.

O vítězství Huawei P20 Pro rozhodlo 29 zástupců TIPA, kteří působí ve fotografických časopisech a dalších podobně zaměřených médiích po celém světě. Výběr toho nejlepšího fotomobilu se samozřejmě neobešel bez testování a srovnávání nominovaných modelů.

P20 Pro uspěl díky trojitému fotoaparátu, který vznikl ve spolupráci s německou značkou Leica. Foťáky nabízejí dosud nejvyšší součet pixelů v rámci jediného mobilního zařízení. Smartphone disponuje 40Mpx RGB snímačem, 20 Mpx monochromatickým snímačem a 8 Mpx snímač s teleobjektivem.

Objektivy se světelností f/1.8, f/1.6 a f/2.4 umožňují vytvářet kvalitní snímky s perfektně vykreslenými detaily. Systém Master AI navíc prostřednictvím vyspělého algoritmu automaticky rozpozná scény a předměty z 19 různých kategorií, a tak automaticky upraví nastavení fotoaparátu tak, aby byl výsledek vždy nejlepší.

„Děkujeme asociaci TIPA, že se rozhodla prestižní cenu udělit právě naší nové vlajkové lodi. Ocenění nás motivuje k tomu, abychom v inovacích pokračovali i v budoucnu,“ řekl Li Changzhu, viceprezident mobilní divize Huawei Consumer Business Group.

To, že Huawei P20 Pro skvěle fotí, potvrzuje také respektovaný žebříček DxOMark, který se soustředí na hodnocení a analýzu kvality fotografií, fotoaparátů a objektivů. Model P20 Pro v tomto hodnocení získal rekordních 109 bodů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře