Pátek, 17 května, 2024
DomůNovinkyHuawei otevřel první vlajkový obchod, telefony Mate 30 získají Android se službami...

Huawei otevřel první vlajkový obchod, telefony Mate 30 získají Android se službami Googlu

V srdci technologické parku MixC World v Shenzhenu otevřel Huawei svůj první vlajkový obchod s přímým prodejem. Místo se připravovalo již od roku 2017 a jeho celková rozloha dosahuje 1 300 metrů čtverečních. Zákazníci si zde mohou vyzkoušet nejnovější a nejkomplexnější produkty společnosti, zažít nejrychlejší připojení 5G a zároveň relaxovat nebo se setkávat s přáteli.

Obchod je koncipovaný jako třípodlažní rodinná budova inspirovaná designem městských náměstí. Budova je převážně prosklená s vysokou propustností světla a zaoblenými rohy. Kromě relaxování jsou pro zákazníky připraveny bezplatné kurzy fotografování a videotvorby pořádané komunitou Huawei. Pro technické nadšence nebo vývojáře aplikací jsou k dispozici techničtí odborníci.

„Už to není maloobchod, je to komunitní prostor otevřený pro všechny. Spotřebitelé mohou přicházet a tvořit, učit se o nejpokročilejších technologiích a trendech,“ řekl Herman Zhu, CMO Huawei Consumer Business Group.  Pro tento účel je připraveno na 120 konzlutantů.

Celý obchod je pokrytý 5G sítí a zákazníci se tak mohou super rychle připojit k internetu. A aby se cítili co nejlépe, je obchod vybaven inteligentním systémem kontroly prostředí založeným na technologii Hilink společnosti Huawei, který může automaticky upravovat jas, teplotu a vlhkost v místnostech.

Série Mate 30 Pro dostane plnohodnotný Android

O Huawei se na konci týdne hovořilo také v souvislosti se zmírněním restrikcí ze strany Spojených států. Čínský gigant je na seznamu embargovaných firem od května a americké společnosti s ním nemohou plně spolupracovat. Kvůli tomu smartphony Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro neobdržely všechny potřebné licence k operačnímu systému Android, což je mimo území Číny činí takřka neprodejnými.

Americká vláda však nyní uvedla, že plánuje zpracovat žádosti o licence a tak se pravděpodobně brzy dočkáme toho, že na řadu Mate 30 doputují brzy všechny důležité služby společnosti Google. Oficiálnímu uvedení telefonů na evropský trh tak už nic nebude bránit v cestě a Huawei nakonec ještě stihne výdělečné vánoční období.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře