Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHuawei MateBook s Windows 10 v prodeji. Nabízí hodně, ale je bohužel...

Huawei MateBook s Windows 10 v prodeji. Nabízí hodně, ale je bohužel drahý

Huawei MateBook byl představen na letošním veletrhu Mobile World Congress v Barceloně a vzbudil poměrně hodně pozornosti. V ČR se poprvé objevil asi před měsícem a nyní se do prodeje dostal i na Slovensku.

Podle výrobce MateBook cílí na profesionály na cestách. Běží na operačním systému Windows 10 a je poháněn úspornými procesory Intel Core m3-6Y30 nebo Core m5-6Y54. Dále nechybí 4 GB nebo 8 GB RAM a úložiště typu SSD v kapacitě 128 GB či 256 GB. Multidotykový displej tabletu, na který lze přidávat poznámky stylusem, má úhlopříčku 12 palců a jemné rozlišení 2 160 × 1 440 bodů.

Na spodní straně MateBooku pak najdeme multipinovou patici pro připojení pouzdra s klávesnicí. Ta k tabletu přilne magneticky, je podsvícená a její tlačítka mají nízký zdvih 1,5 mm. Zařízení je také vybaveno nejdůležitějšími pracovními nástroji, jako je kancelářská sada Microsoft Office.

V České republice se základní verze MateBooku od Huawei prodává za 26 990 Kč. Dražší model pak za 35 990 Kč. Na Slovensku nejnižší konfiguraci zakoupíte za 899 eur.

mid2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře