Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei Mate Xs nabídne zásadní vylepšení, představí se v únoru na MWC

Huawei Mate Xs nabídne zásadní vylepšení, představí se v únoru na MWC

Navzdory restrikcím ze strany americké administrativy připravuje Huawei vydání vylepšené verze svého ohebného telefonu Mate X.  Na tiskové konferenci v čínském Shenzenu to uvedl sám šéf společnosti Richard Yu.

S novým modelem bychom se měli vůbec poprvé setkat na únorovém veletrhu Mobile World Congress, který se i v příštím roce bude konat ve španělské Barceloně.

Nástupce chytrého telefonu Mate X, s předpokládaným označením Mate Xs, přinese výkonnější hardware, kdy Kirin 980 nahradí procesor Kirin 990, který navíc podporuje i sítě 5G a dále také vylepšený mechanismus otevíracího pantu i odolnější displej.

Více o druhém skládacím telefonu z dílen společnosti Huawei zatím nevíme. Dodejme alespoň, že cena aktuálního Mate X je vysoká – 16 999 juanů, tedy v přepočtu více než 55 tisíc korun. V podobné cenové relaci se zřejmě bude pohybovat i nový Mate Xs.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře