Google ve Francii dostal pokutu 150 milionů eur


Google ve Francii dostal pokutu 150 milionů eur

Francouzský antimonopolní úřad udělil americkému koncernu Google pokutu 150 milionů eur, v přepočtu 3,8 miliardy korun. Důvodem je zneužívání dominantního postavení na trhu s reklamou spojenou s internetovým vyhledáváním.

Podle francouzského antimonopolního úřadu jsou pravidla reklamní platformy Google Ads netransparentní a nepřehledné. Proto také nařídil Googlu „vyjasnit provozní pravidla reklamní platformy Google Ads a procedury suspendování“ některých inzerentů reklamy.

Google provozuje největší internetový vyhledávač na světě. Podle ředitelky francouzského úřadu pro hospodářskou soutěž Isabelle de Silvové se podíl společnosti v oblasti reklamy ve vyhledávání pohybuje od 90 do 100 procent. Google má podle ní dva měsíce na to, aby předložil detailní návrhy opatření a procedur, které chce zrealizovat, aby byly jeho praktiky v souladu s požadavky úřadu.

Pro Google se ve Francii nejedná o první pokutu. Již v lednu mu francouzský úřad pro ochranu osobních údajů vyměřil pokutu 50 milionů eur za porušení pravidel ochrany osobních údajů Evropské unie (EU).

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.