Úterý, 11 června, 2024
DomůRecenzeHuawei Mate 20 Pro je oficiálně nejlepší fotomobil na světě!

Huawei Mate 20 Pro je oficiálně nejlepší fotomobil na světě!

Souboj o nejlepší fotomobil na trhu nabral nové obrátky. Testem organizace DxO Mark totiž prošel Mate 20 Pro. A výsledek rozhodně není překvapením. Špičkový Huawei se řadí na úplnou špičku.

Že se Mate 20 Pro zařadí k nejlepším fotomobilům na trhu, bylo v podstatě jasné už při představení. A ačkoli se výsledek v databázi serveru DxO Mark objevil s mírným zpožděním, protože testeři čekali na aktualizaci firmwaru fotoaparátu, smartphone naplnil do puntíku veškeré předpoklady.

Huawei Mate 20 Pro se o první pozici dělí se sourozeneckým modelem P20 Pro. Oba telefony získaly stejný počet bodů.  Se skóre 109 bodů deklasoval Mate20 Pro o šest bodů absolutní špičku Samsungu, phablet Galaxy Note9. V kategorii fotografií zaznamenal Mate skóre 114 a u videa si připsal výborných 97 bodů. Možná by test pro Mate 20 Pro dopadl ještě o trochu lépe, kdyby DxO Mark bral v úvahu senzor se širokoúhlým záběrem, který do své metodiky vůbec nezahrnul.

Majitelé Huawei Mate 20 Pro mohou být v každém případě spokojení, neboť telefon patří na absolutní vrchol fotomobilů. Uvidíme, jak s pořadím zahýbe připravovaný Samsung Galaxy S10+, který si odbude premiéru už na konci února. Pouhý měsíc na to představí na svůj nový top model (P30) také Huawei.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře