Huawei Mate 10 (Pro) s displejem od kraje ke kraji dostane 4 000mAh baterii


Huawei Mate 10 (Pro) s displejem od kraje ke kraji dostane 4 000mAh baterii

Už za týden, tedy 16. října, představí Huawei své nové top modely Mate 10. Základem nabídky řady bude pro značku už tradiční verze s označením Lite. Do prodeje se však chystá i běžný Mate 10 a vrcholné provedení s přídomkem Pro.

Letošní sestava nejlepších smartphonů je téměř kompletní. Už se čeká jen na rodinu Mate 10 od čínského Huaweie. To, s čím tento výrobce vyrukuje, víme už delší dobu. Nyní do skládačky specifikací přibyl poslední údaj, a to kapacita baterie modelu Mate Pro. Huawei se na svém Twitteru pochlubil tím, že akumulátor dostane hodnotu 4 000 mAh, což má bohatě stačit na to, abyste zařízení nemuseli během perného pracovního dne telefon dobíjet.

Z dřívějších zpráv víme, že Mate Pro dostane procesor Kirin 970, u kterého bude kladen velký důraz na umělou inteligenci. Chybět nemá ani bezrámečkový displej s rozlišením 2 880 × 1 440 px či dvojitý fotoaparát, opět vyladěný Leicou. Světelnost jednoho z fotoaparátů má být f/1.6 a počítat můžeme i s laserovým zaostřováním. Další výhodou Mate 10 Pro bude zvýšená odolnost se stupněm krytí IP68.

Nejlepší Huawei všech dob se do prodeje se dostane až v prosinci a to asi jen na některých trzích. Cena se má pohybovat okolo 1 110 dolarů, tedy v přepočtu těsně pod částkou 30 000 korun. Konečná prodejní česká cena však bude zřejmě ještě vyšší.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.