Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei Mate 10 (Pro) s displejem od kraje ke kraji dostane 4...

Huawei Mate 10 (Pro) s displejem od kraje ke kraji dostane 4 000mAh baterii

Už za týden, tedy 16. října, představí Huawei své nové top modely Mate 10. Základem nabídky řady bude pro značku už tradiční verze s označením Lite. Do prodeje se však chystá i běžný Mate 10 a vrcholné provedení s přídomkem Pro.

Letošní sestava nejlepších smartphonů je téměř kompletní. Už se čeká jen na rodinu Mate 10 od čínského Huaweie. To, s čím tento výrobce vyrukuje, víme už delší dobu. Nyní do skládačky specifikací přibyl poslední údaj, a to kapacita baterie modelu Mate Pro. Huawei se na svém Twitteru pochlubil tím, že akumulátor dostane hodnotu 4 000 mAh, což má bohatě stačit na to, abyste zařízení nemuseli během perného pracovního dne telefon dobíjet.

Z dřívějších zpráv víme, že Mate Pro dostane procesor Kirin 970, u kterého bude kladen velký důraz na umělou inteligenci. Chybět nemá ani bezrámečkový displej s rozlišením 2 880 × 1 440 px či dvojitý fotoaparát, opět vyladěný Leicou. Světelnost jednoho z fotoaparátů má být f/1.6 a počítat můžeme i s laserovým zaostřováním. Další výhodou Mate 10 Pro bude zvýšená odolnost se stupněm krytí IP68.

Nejlepší Huawei všech dob se do prodeje se dostane až v prosinci a to asi jen na některých trzích. Cena se má pohybovat okolo 1 110 dolarů, tedy v přepočtu těsně pod částkou 30 000 korun. Konečná prodejní česká cena však bude zřejmě ještě vyšší.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře