Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei dokáže dobít baterii z 0 na 50 % během pár minut

Huawei dokáže dobít baterii z 0 na 50 % během pár minut

Čínská společnost představila akumulátor pro chytré telefony, který se dobije na polovinu své kapacity za několika minut. Vědcům se podařilo dosáhnout zrychlení nabíjení pomocí heteroatomů, které navázali na molekuly grafitu na anodě. Nová technologie byla prezentována na 56. ročníku akce Battery Symposium v Japonsku.

Jedna ze dvou představených baterií byla článku 3 000 mAh a na 48 procent své kapacity se dobila za pouhých pět minut. Druhý prototyp se za pouhé dvě minuty dostal na 68 %, měl však skromnou kapacitu 600 mAh.

Podle Huawei se nová technologie v současné době posouvá do testovací fáze. Nejde tedy o jednorázový experiment s nejasnou budoucností. V příštích letech se proto nový typ akumulátorů zřejmě objeví v produktech pro koncové spotřebitele.

Někteří komentátoři odhadují, že to bude trvat zhruba tři roky, než se nové akumulátory stanou součástí smartphonů. Kromě samotné technologie musí Huawei také ještě zapracovat na miniaturizaci nabíječky, která dnes svou velikostí připomíná cihlu.

Zdroj: Computerworld

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře