Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyHuawei CarFi: Šikovný hotspot do auta, který umožňuje snadný přístup na internet

Huawei CarFi: Šikovný hotspot do auta, který umožňuje snadný přístup na internet

Společnost Huawei představila CarFi, praktický a elegantní LTE mobilní hotspot do automobilu. Přístroj umožňuje rychlost stahování dat až 150 Mbps, připojení až 10 zařízení současně a snadné přemístění z jednoho vozidla do druhého.

Huawei CarFi se v automobilu zapojuje do zdířky od zapalovače nebo do nabíjecí zásuvky a má funkci „plug and play“, takže není třeba složitého nastavování. Jediné, co musí uživatel udělat, je zařízení zapnout dlouhým stiskem tlačítka „on“.

Novinka čínského výrobce podporuje rychlé připojení přes sítě LTE Cat. 4 rychlostí až 150 Mbps a až deseti cestujícím umožňuje snadný přístup na síť. Samozřejmě je zapotřebí, aby se ve slotu pro SIM nacházela karta s aktivním datovým tarifem.

Není-li zjištěno žádné zařízení kompatibilní s WiFi, CarFi se vypne, a i ve vypnutém stavu je ale možné jej používat k nabíjení jiných elektronických zařízení. Přístroj neobsahuje baterii, což jej za velmi teplého počasí chrání před přehřátím. Má navíc integrovanou samoregulační ochrannou funkci, která v případě potřeby automaticky sníží jeho teplotu.

Huawei CarFi_

CarFi se dodává ve třech barevných variantách: v módní černé, v teplých odstínech dřeva a také v dynamické červené barvě. Výrobce garantuje kompatibilitu se všemi automobily, které mají zásuvku na zapalovač nebo nabíjecí zásuvku.

O ceně ani dostupnosti mobilního hotspotu Huawei CarFi v České republice zatím nemáme informace.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Hm, musím říct, že bez baterie to může být trochu problém… člověk bude muset hledat „kompatibilní“ auto, které při vypnutí neodpojuje tuto zásuvku, kterážto vlastnost je dnes hodně rozšířená. A když člověk někde zastaví na svačinu nebo když čeká, tak nechat kvůli tomu běžet motor nebo mít bez motoru pod proudem celou elektroniku, kde ještě v tomto stavu svítí denní světla… A stejně, když už, tak bude v nabíječce foun, ve kterým je „nejsilnější“ datový tarif, nebo bude simka s daty pro daný stát a bude připojení sdílet a bude to použitelný i mimo auto… Prostě jak přemýšlím, tak pro to nenacházím žádné použití a ani pro cestovky do busu, na to je možný připojit příliš málo lidí. A pokud se přece jen podobně sdílí internet pro více lidí, tak je pro to buď vyčleněn speciální foun, který v případě nouze může posloužit jako záložní nebo klasický 3G/LTE modem, který se v autě napíchne na auto/USB nabíječku…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře