Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei Ascend P6 je tenčí a levnější než iPhone 5. Prodávat se...

Huawei Ascend P6 je tenčí a levnější než iPhone 5. Prodávat se začne v pondělí za 9900 Kč

Společnost Huawei představila nový špičkový smartphone. Novinka Ascend P6 nabízí za rozumné peníze velmi slušnou výbavu. K tomu přidává také perfektně zpracované tělo s tloušťkou pouze 6,18 milimetru a sympatickou cenu. V České republice se telefon začne prodávat za 9900 korun včetně DPH.

Společnost Huawei včera v unikátních prostorách Španělského sálu Pražského hradu představila svůj vrcholný model pro letošní rok.

Ascend Ascend P6 přichází s 4,7palcovým displejem, rozlišení je 720 × 1280 bodů, který sice není na takové úrovni jako u HTC One, ale přesto patří k nadprůměru.

Telefon nabízí velkorysou operační paměť s kapacitou 2 GB a 8GB úložiště, které lze rozšířit o dalších 32 GB na paměťové kartě.

Operačním systémem je Android 4.2.2, který díky čtyřjádrovému procesoru K3V2 vlastní produkce s taktem 1,5 GHz funguje poměrně svižně. Systém je upravený proprietární firemní nadstavbou.

Huawei do tenkého těla smartphonu vměstnal i akumulátor s kapacitou 2000 mAh a osmimegapixelový fotoaparát. Video umí fotoaparát nahrávat ve Full HD rozlišení, a to i v režimu HDR.

Do prodeje se novinka Huawei Ascend P6 dostane 2. září. Cena je stanovena na 9900 korun s DPH.

Huawei

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře