Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyHTC v problémech! O práci přijde čtvrtina zaměstnanců

HTC v problémech! O práci přijde čtvrtina zaměstnanců

Tchajwanské HTC, které kdysi patřilo k průkopníkům chytrých telefonů, se stále topí v problémech. Firma nyní oznámila, že zruší 1500 pracovních míst, což odpovídá zhruba čtvrtině pracovních sil této společnosti v globálním měřítku. Reaguje tak na výrazný pokles prodeje svých výrobků, které poráží konkurenční smartphony od Applu, Samsungu a čínského rivala Huawei.

Výrobce na oficiálním webu uvedl, že jde o „součást plánu na vyrovnání zdrojů v celé organizaci“. Propouštění přichází ve chvíli, kdy společnosti dále klesají příjmy a tržby. V dubnu se meziročně snížily tržby HTC o 55,5 procenta po poklesu o 46,7 procenta v březnu.

HTC nyní zřejmě bojuje o holé přežití. Výrobce nestíhá reagovat na nové technologie konkurence, což se odráží na prodejích, které jsou neuspokojivé. Velkou konkurencí jsou firmě čínské značky jako Hauwei, Lenovo, Xiaomi či Honor, které se zaměřují zejména na levnější segment telefonů. HTC se však nedaří ani v oblasti high-endových modelů, jak dokazuje nejnovější vlajková loď U12+, o kterou se zákazníci příliš nezajímají, na čemž má vinu i mizerná marketingová podpora.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře