Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyHTC ukončilo výrobu tabletu Nexus 9

HTC ukončilo výrobu tabletu Nexus 9

Už se o tom šušká zhruba měsíc, ale teprve až nyní je to oficiální. Společnost HTC oznámila, že ukončila výrobu tabletu Nexus 9. Případní zájemci si tedy musí pospíšit, jelikož zařízení už se neprodává ani přes oficiální obchod Googlu a získat ho tak lze již jen přes další prodejní kanály.

Nexus 9 byl představen vloni v říjnu. Jednalo se o velmi dobře vybavený přístroj s jemným IPS displejem, procesorem nVidia Tegra K1 nebo osmimegapixelovým fotoaparátem, který dostal i automatické ostření a přisvětlovací diodu.

Tablet se začal prodávat s Androidem 5.0 Lollipop, ale mezitím dostal několik aktualizací a v současné době je pro něj dostupný Android 6.0.1 Marshmallow. Zkušenější majitelé tohoto zařízení mohou pomoci s testováním preview verze připravovaného Androidu N.

nexus-9

Zdroj: PA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tak NEXUS 9 ani „super tablet“ Pixel C rozhodně v prodejích nezabodoval. Skoro si říkám proč to končí až teprve teď.

    Zatím to vypadá že zákazníci vyčkávají na nástupce Nexus 7 , který se nástupce nedočkal. Ikdyž nVidia Shild (Shield K1) rozhodně po N7 zabodoval více než N9.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře