Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyCoolpad Torino S jde do prodeje a není drahý

Coolpad Torino S jde do prodeje a není drahý

Výrobce Coolpad přináší na český trh stylový smartphone s podporou LTE, infraportem pro ovládání domácí elektroniky a ve své cenové třídě překvapivě s čtečkou otisků prstů. Cena modelu Torino S začíná na 3 999 Kč. Zákazníci mohou vybírat z bílého i zlatého barevného provedení.

Chytrý telefon Coolpad Torino S je vybaven 4,7 palce velkým HD displejem (1  280 × 720 pixelů) s hustotou pixelů 312 bodů na palec. O pohon zařízení se stará  čip Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry taktovanými na 1,2 GHz, kterému sekundují 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, kterou je možné rozšířit pomocí microSD karty.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a přední snímač je opatřen senzorem s 5 Mpx. Čtečce otisků prstů umístěné na zadní straně lze přiřadit specifický úkon (odemknout telefon, pořídit selfie, rychle otevřít konkrétní aplikaci…). Dle informací výrobce byla čtečka testována 10 miliony dotyků a měla by umožnit skenování v jakémkoliv úhlu s přesností 99,9 % včetně vlhkých prstů.

1 2 3

Operačním systémem Coolpad Torino S je starší Android 5.1 Lollipop s rozhraním COOL UI 8.0. Kapacita baterie je 1 800 mAh a rozměry telefonu 139 x 67,8 x 7,9 mm.

7

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře