Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC se nadále potácí v problémech, smělý výhled v realitu neproměnilo

HTC se nadále potácí v problémech, smělý výhled v realitu neproměnilo

Hvězda HTC v posledních letech hodně poblikává. Firma nedokázala využít rostoucího zájmu o smartphony a poptávka po jejích produktech stagnuje. Hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí ale přeci jen přináší nepatrný záblesk světla na konci tunelu.

HTC vykázalo za 4. čtvrtletí 2013 čistý zisk ve výši 0,3 miliardy tchajwanských dolarů (v přepočtu 10 milionů dolarů). I přesto ale nenaplnilo očekávání analytiků, kteří očekávali zisk 24,3 milionů dolarů. V předchozím 3. čtvrtletí firma oznámila provozní ztrátu 100 miliónů dolarů (2,97 miliardy TWD).

Na plusových hospodářských výsledcích se velkou měrou podepsal prodej akcií firmě Beats Audio, který do pokladnice skomírajícího výrobce přinesl 85 milionů dolarů.

HTC ztratilo v posledních dvou letech téměř tři čtvrtiny své tržní hodnoty a momentálně se jeho cena pohybuje někde na úrovni 4 miliard dolarů. Nepomohlo mu ani uvedení skvělého top modelu One, ani jeho dalších variant One mini a One max.

I proto dnes proti svým největším soupeřům Samsung a připomíná spíše už jen trpaslíka, který jim okopává nohy.

Customers look at HTC smartphones in a mobile phone shop in Taipei

Zdroj: Reuters

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. No, a pritom HTC podle me dela nejkvalitnejsi smartphony, kde kombinuje rychlost a nabusenost HW od Samsungu a kvalitu zpracovani a exkluzivitu od Apple…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře