Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC prý pracuje na vlastním mobilním operačním systému pro Čínu

HTC prý pracuje na vlastním mobilním operačním systému pro Čínu

Prodeje HTC klesají a tak tato kdysi velmi vážená společnost na poli mobilních telefonů hledá nové cesty, kde získat nové zákazníky a peníze. Řešením by měl být vlastní operační systém zaměřený na čínský trh.

Společnost HTC se v poslední době zaměřuje především na chytré telefony se systémem Android. Zkusila to ale už i s Windows Phone. Jako jedna z mála společností také zkoušela vytvořit Facebookové telefony.

To vše ale nestačí i přes to, že má v současné době velice kvalitní telefon HTC One. Jeho výroba je však nákladná a mnohé odrazuje také kvalita fotoaparátu (HTC zde použilo novou technologii čtyř snímačů nad sebou s nižším rozlišením).

HTC tedy pracuje na svém vlastním operačním systému, který by měl být nabízen v Číně. Podle zdroje by měl integrovat služby jako Twitter nebo Weibo, které jsou zde velmi rozšířené. Čína je velký trh a pokud bude operační systém opravdu na míru obyvatelům Čínské lidové republiky, tak by to mohlo přinést nemalé finance.

HTC One ChineseZdroj: Wall Street Journal

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://www.facebook.com/Ondrej.Kostal
Dlouholetý spolupracovník serveru PC Tuning, zajímá se o všechno okolo počítačů, techniky, internetu a v poslední době také focení.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře