Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC představilo virtuální realitu Vive Focus Plus s ultrazvukovými ovladači

HTC představilo virtuální realitu Vive Focus Plus s ultrazvukovými ovladači

HTC odhalilo již druhý nezávislý headset pro virtuální realitu. Vive Focus Plus rozšiřuje schopnosti modelu Vive Focus o dva pohybové 6DoF (6 Degrees of Freedom) ovladače. Nabídne tak stejnou míru volnosti a způsob ovládání jako špičková VR zařízení na bázi PC. To ocení nejen společnosti, které využívají virtuální realitu mimo kanceláře, ale také vývojáři.

„Vylepšení, která Vive Focus Plus přináší, dovolí zažít pohlcující světy a realistické simulace i bez výkonného PC,“ řekl generální ředitel HTC pro Evropu Paul Brown. Headset bude dostupný ve 25 zemích světa a nabídne podporu 19 jazyků. Na evropském trhu bude systém dodáván i s licencí pro komerční využití Advantage. Prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí 2019 na stránkách vive.com.

Headset je vybaven dvěma 6DoF ovladači s ultrazvukovým sledováním pohybu a analogovou spouští. Díky ní jsou schopny při interakci s virtuálními objekty vyhodnotit i sílu stisku, což posiluje přesvědčivost simulace. „Vysoký výkon a špičkový 3K AMOLED displej HTC Vive Focus Plus nám umožňují vytvořit skutečně virtuální svět pro výcvik zdravotních pracovníků. Ti nejsou omezováni kabely, a navíc nepotřebují ani výkonné PC,“ sdělil Olivier Gardinetti, CTO společnosti SimforHealth. „Ovladače 6DoF navíc umožnily nácvik lékařských zákroků, které nebylo možné s běžnými 3DOF ovladači simulovat.“

S pomocí platformy Vive Wave a příslušného SDK (Software Development Kit = sada nástrojů pro vývojáře) nové ovladače výrazně usnadní portaci aplikací virtuální reality z PC platformy. Podle HTC již novinku využívá i společnost Immersive Factory a to pro výcvik pracovníků a bezpečnostní simulace.

Headset by se měl pyšnit příkladnou ergonomií, která umožní dlouhý pohodlný pobyt ve virtuální realitě, a nabízet funkce, které ocení především podnikatelé a společnosti. Chybět nemá např.prezentační režim Kiosek, podpora ovládání softwaru bez ovladačů ani nástroje pro hromadnou správu více headsetů zároveň.

Na nadcházejícím veletrhu Mobile World Congress bude společnost prezentovat nejen nový Vive Focus Plus, ale také headset Vive Pro Eye. Návštěvníci uvidí simulace z oblasti zdravotnictví, bezpečnostního výcviku i stavebnictví. Vyzkoušet si také budou moct aplikaci Vive Sync, která umožňuje spolupráci na velkou vzdálenost. Navíc společnost předvede i první ukázky spojení 5G a VR.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře